Ferrari, Fetel: Edhe ne Kine do te shkojme per te fituar.

Pas fitoreve ne 2 garat e para te Boterorit te Formula 1, Sebastan Fetel duket se eshte gati per ndalesen e radhes se ketij kampionati, Çmimin e Madh te Kines. Piloti gjerman eshte shprehur se ka shume besim se edhe ne kete gare Ferrari do te beje shume mire.

‘Deri tani jane zhvilluar 2 gara dhe kane qene pozitive ne aspektin e rezultateve, por ishin edhe te ndryshme-tha Fetel-dhe ketu pista eshte krejtesisht ndryshe. Kushtet nuk jane njesoj si ne Bahrein e Australi. Te shohim si do te shkojne gjerat, por une kam besim. Kjo piste eshte impenjative per gomat, keshtubqe do te tentojme te bejme gjithcka mire persa i perket strategjise ne menyre qe gjerat te funksionojne. Gjithnje perpiqemi te bejme mire punen tone, te vazhdojme  keshtu’.

Sfidanti.al