Ferrari, ankand special për të festuar 1000 garat

Vijojnë festimet për Ferrarin që gjatë vitit 2020 arriti në kuotën e 1000 garave të zhvilluara në Botërorin e Formula 1. Nga data 7 deri në 14 dhjetor do të organizohet një ankand  vecantë online në bashkëpunim me RM Sotheby’s ku në shitje do të dalin disa objekte përkujtimore mes të cilave spikat një kopje e makinës SF1000 e drejtuar nga Charles Leclerc dhe Sebastian Vettel në garën e zhvilluar në Mugello në 12 shtator kur ishte edhe gara e 1000 e Kokëkuqes italiane.

Sfidanti.al