Donald Trump ‘terbon’ dhe Çarls Barklin: Po nxit racizmin

Donald Trump ka bere shume armiq ne boten e basketbollit pak rendesi ka nese ja e lojtare ne aktivitet apo te terhequr. I fundit qr ka dale kunder presidentit amerikan eshte ish ylli i Finiks Sans, Çarls Barkli qe nuk i kurseu sulmet ndaj Trump ne nje interviste per CNN.

‘Nuk kam qene kurre kaq i zemeruar apo te kem ndjere kaq neveri-tha Barkli-perfundimisht ai po nxit racizmin. Ndihem keq sepse shoh antisemitizmin e njerezve, sjelljen e tyre raciste dhe kjo i pelqen bazes se Trump. Menyra sesi vepron, sesi sillet me minorancen ka shtuar racistet e tjere. Nuk kam qene kurre kaq i indinjuar sa tani’.

Perpara Barklit, kane kritikuar ashper Trumpin edhe Lebron Xhejms e Stiven Kerri. Ylli i Klivlendit tha se Trumpit nuk i interesojne aspak jetet e njerezve me Trump qe iu pergjigj: Qepe dhe luaj.

Ndersa Kerri terboi kreun e Shtepise se Bardhe kur tha se nuk deshironte te bente viziten tradicionale te Trump te kampioneve te NBA.

Sfidanti.al