Ne Angli jane te sigurt; nese Zidane qendron te Reali, Garet Bejl do te largohet

E ardhmja e Garet Bejl duket se do te jete larg Realit te Madridit. Sipas asaj qe pulikohet ne median britanike, sulmuesi uellsian nuk deshiron te vazhdoje te punoje me nen urdhrat e Zidan dhe nese francezi qendron ne pankine ai do te largohet.

Gjithnje sipas medias britanike Garet Bejl nuk i pelqen qe kete sezon ka nje rol joprotagonist te Reali i Madridit  duke qene se ne shume raste ai eshte altivizuar si zevendesues.

Keshtu nese Zinedin Zidan do te konfirmohet ne pankinen e ‘Los Blancos’, gje qe do te ndodhe nese Reali fiton serish Ligen e Kampioneve,  atehere Bejl do te filloje te mendoje seriozisht per kalimin te Mançester Junajtid qe per momentin duket se eshte klubi me i interesuar per te blere kartonin e sulmuesit te perfaqesueses uellsiane.

Sfidanti.al