Habit Mejuedher: Mund ta çoj Ronaldon te Njukasell

Boksieri amerikan Floid Mejuedher befason te gjithe teksa deklaroi se ka vendosur te investoje ne futboll dhe te bleje nje klub futbolli. Behet fjale per Njukasellin ku boksieri pretendon te sjelle edhr Kristiano Ronaldon.

Majk Eshli dhe Amanda Stevli kane vendosur te shesin kete klub dhe prej kohesh jane vene ne kerkim te bleresve te mundshem te ketij klubi qe ne pankine ka Rafael Benitez qe per momentin gjendet ne vendin e 13, por me vetem 4 pike me shume se skuadrat qe jane ne zonen e renies nga kategoria. Mesohet se Mejuedher ka deklaruar se i pelqen Njukasell dhe se gjithnje eshte i hapur per shfrytezimin e mundesive te reja ne biznes dhe se ai gjithnje vepron me logjike e jo me ndjenja.

‘Investimi duke gjykuar me zemer eshte menyra me e shpejte per te humbur para-tha Mejuedher-por nese dikush me pergatit nje plan biznesi e me thote qe mund te fitoj para, atehere do te investoj. Futbolli nuk eshte sporti im, por une kam njohje nga te gjita anet. Kristiano Ronaldo eshte miku im, keshtu qe ai mund te pranoje te mbylle karrieren te Njukasell’.

Sfidanti.al