Salah si Messi? Ja si pergjigjet Jurgen Klopp: Askush nuk e do krahasimin me te

Mohamed Salah ishte njeriu i Liverpulit ne sfiden e se shtunes ndaj Uatfordit. Sulmuesi algjerian shenoi 4 gola nga 5 te ‘The Reds’, madje njeri prej tyre ishte i ngjashem me golin e Lionel Mesit ne ndeshjen e Liges se Kampioneve me argjentinasin qe turperoi Boateng. Askujt nuk i ka shpetuar ky detaj duke bere qe te nisin krahasimet mes tij dhe yllit te Barcelones. Foli per kete çeshtje edhe trajneri i Liverpulit, Jurgen Klop.

‘Salah eshte ne rrugen drejt lojtarev me te mire ne bote, edhe pse askush nuk e do krahasimin me Mesin-tha Klop-ajo qe ka bere Mesi ne keto 20 vjet eshte pothuajse e paarritshme nga askush. Perpara Mesit, kujtoj vetem Maradonrn si lojtarin qe ishte ne gjendje te bente diferencen ne fushe. Por me siguri, Salah ka marre rrugen qe e con drejt me te mireve’.

Me 4 golat e shenuar ndaj Uatfordit, Mohamed Salah e çoi ne 28 numrin e golave te shenuar ne Premier League dhe ne 36 ate te golave te shenuar ne te gjitha kompeticionet.

Sfidanti.al