Ronaldo në karantinë, por në Portugali thonë që s’ka virus!

Duket normale që këtë gjë ta bëjë një futbollist i Juventusit, klubit nga Italia, dhe në të cilin doli pozitiv Daniele Rugani. Plot 121 pjesëtarë të torinezëve janë në karantinë pas shpërthimit të koronavirusit në Apenine, dhe një gjë të tillë e bën edhe Kristiano Ronaldo. Superylli portugez ndodhet në ishullin e Madeirës, në vendin tij dhe pranë nënë së tij, e pati lajme se ai mund të ishte pozitiv. “Ronaldo në karantinë”, raportoi “A Bola”, por autorietet mjekësore në Madeira thonë se Kristiano e ka bërë testin e koronavirusit, dhe ka dalë negativ, ashtu si gjithë familja e tij.

Sfidanti.al