Zakoni I cuditshëm I Bielsës; Kur humbet shtrihet lakuriq në shtrat

Marcelo Bielsa e ka pseudonimin ‘El Loco’(I Çmenduri) dhe kjo jo vetëm për idetë e tij revolucionare të të kuptuarit të futbollit, por edhe për sjellljet e tij që shpesh I kanë kaluar limitet. Historia më e fundit e treguar në lidhje me trajnerin u tregua nga dy ish futbollistë të tij, Mark Gonzales dhe Jose Pedro Fuenzalida në programin televiziv kilian ‘Abrazo de Gol’.

‘Pas një humbjeje me Ekuadorin-tregon ish lojtari I Liverpoolit-Bielsa hyri në dhomat e zhveshjes. Ishte vërtet mot I nxehtë, po ecte lart e poshtë pa folur me askënd. Përkrah ishte një tjetër dhomë zhveshjeje dhe shkoi atje. E ndoqëm  dhe e pamë që ishte krejtësisht I zhveshur në një krevat sikur dikush po e operonte. Qëndroi aty për rreth 30 minuta, krejtësisht lakuriq.

Sfidanti.al