Vëllezërit Higuain sërish në fushë së bashku; s’ndodhte që nga 2005

‘Mendoj se jemi e njëjta gjë, edhe pse unë kam flokë, mendoj se jemi e njëjta gjë-me këto fjalë për nivelin futbollistik të të dyve, Gonzalo Higuain deshi të bëjë shaka për të vëllanë Federico Higuain përpara se të zbrisnin në fushën e lojës së bashku me fanelën e Inter Miami.

Federico bëri bëri pjesën e tij në barazimin 1-1 të skuadrës nga Florida ndaj Atlanta United. Mesfushori sulmues 35 vjecar që ka shumë eksperiencë në MLS teksa ka luajtue me klube si DC United, Columbus Crew, hyri në minutën e 87 dhe  prania e tij përkoi me atë të Gonzalos në fushën e lojës dhe ata nuk luanin se bashku që nga 2005 kur ishin te River Plate

‘Flasim gjithnjë pas ndeshjeve dhe ai më jep mendimin e tij-thotë Gonzalo-kam filluar më shumë si sulmues dhe mësova nga Fede dhe Riquelme që të kem më shumë vision të lojës. Te Juventus më kërkuan të luaj më prapa dhe tani jam një lojtar më i kompletuar falë tyre’.

Sfidanti.al