Tevez ‘terbon’ Bokën; demtohet teksa luan futboll ne burgun e te vellait

Karlos Tevez terbon stafin teknik te Boka Xhunior. Sulmuesi argjentinas u demtua gjate nje ndeshjeje futbolli ne nje burg lu vellai i tij po kryen denimin. Ne nje perplasje gjate kesaj ndeshjeje Tevez pesoi demtimin qe do ta mbaje ate jashte fushave te lojes per nje muaj.

Sipas asaj qe publikohet tek ‘Clarin’, Karlos Tevez kishte shkuar ne burgun e Bouver per te vizituar te vellain dhe ne ate moment u organizua nje ndeshje futbolli miqesore qe vetem e tille nuk ishte. Sfida zgjati vetem 20 minuta dhe te burgosurit qe luanin nuk i kursyen aspak goditjet ndaj Tevez, edhe pse e dinin qe kishin perballe nje futbollist te jashtezakonshem.

Sfidanti.al