Spanja ne miqesore; mbeten jashte Serxhi Buskets dhe Alvaro Morata

Ne 23 dhe 27 Mars perfaqesuesja spanjolle do te luaje miqesoret me Gjermanine dhe Argjentinen. Trajneri i ‘La Roja’, Hulen Lopetegi publikoi listen e te grumbulluarve per keto 2 ndeshje qe luhen ne kuader te pergatitjeve per Boterorin e Rusise qe do te zhvillohet ne 14 qershor-15 korrik te ketij viti.

Te rejat nuk kane munguar ne listen e trajnerit spanjoll qe la preferuar te therrase Markos Asensio, Parehon dhe Rodrin. Lopetegi preferoi te lere jashte Serxhi Buskets i cili ka pesuar nje demtim qe e le jashte fushave te lojes per 3 jave. Po keshtu nuk eshte thirrur ne kombetare per keto ndeshje as sulmuesi i Çelsit, Alvaro Morata.

Perfaqesuesja spanjolle do te nise grumbullimin e saj diten e hene ne Las Rozas kur do te nise edhe pergatitjen per keto dy ndeshje.

Sfidanti.al