Parrulla ‘shock’ ne Napoli: Merkato? Te blejme arbitrat

Per Napolin nuk eshte aspak e kendshme qe te shohe vazhdimisht Juventusin prane ne garen per titullin ne Serie A. Perveç Mauricio Sarrit, ata qe e ndjejne me shume  kete rivalitet ne distance jane edhe tifozet. Pas deklarates se De Laurentis se kampionati italian eshte vendosur nga arbitrat, jane tifozet ata qe kane reaguar sipas menyres se tyre.

Ne mbrrmjen e se shtunes 200 tifoze te Napolit u shfaqen ne qendren stervitore te skuadres Castel Voturno me nje parrulle te madhe ku ironizonin juventinet.

‘Jo merkato futbollistesh, blini arbitrat dhe fitojme kampionati -lexohet ne parrullen e tifozeve te Napolit ku me mes te frazes shfaqe vizatimi i arbitrave.

Sfidanti.al