Oferta e pare e Çelsit per Ikardin; 63 milione Euro

Ndersa te Interi mendohet per rinovimin me Ikardin, bashkeshortja e tij Vanda Nara ka marre oferten e pare nga Çelsi per sulmuesin qe kap vleren e 63 milione Eurosh. Sipas asaj qe publikon gazetari Fernando Ciz, te Blute e Londres e dine qe shifra e ofruar eshte shume e ulet, por ata deshirojne t’i shfaqin futbollistit interesin e tyre.

Por per Ikardin kane shfaqur interesin e tyre edhe klube te tjere evropiane dhe mes tyre eshte edhe Reali i Madridit. Por problemi qendron se vlera e futbollistit rritet cdo dite e me shume nderkohe qe ne kontraten aktuale te sulmuesit 25 vjeçar eshte perfshire nje klauzole te zgjidhjes se saj prej 110 milione Eurosh qe eshte e vlefshme per klubet jo italiane dhe per periudhen 1-15 korrik.

Sfidanti.al