Adrenalina te Roma, ne qiell; zenke mes Xhekos e Florencit

Adrenalina te Roma eshte ne qiell dhe kjo u pa edhe ne perfundim te ndjeshjes me Xhenoan. Ne ate moment Edin Xheko dhe Alesandro Florenci u perfshine ne nje zenke dhe shkaku u be nje assist i munguar i Florencit ne drejtim te Xhekos.

Kjo ka bere qe sulmuesi boshnjak te nervozohet jashte mase me shokun e tij te skuadres dhe u desh nderhyrja e Kevin Strotman per te ndare dy futbollistet e verdhekuqve. ‘Qepe Edin!’-i tha holandezi Xhekos disa here teksa po u drejtoheshin dhomave te zhveshjes. Sa per kronike Roma arriti te fitoje ndaj Xhenoas me rezultatin 2-1 duke marre 3 pike te rendesishme per zonen Champions.

Sfidanti.al