Ronaldo shpërthen në lot: Babai im nuk mundi të shohë se ku kam arritur

Ndodh që edhe të mëdhenjtë të dorëzohen përballë emocioneve. Është ky rasti I kristiano Ronaldos që shpërtheu në lotë gjatë një interviste në programin ‘Good Morning Britain’ dhe arsyeja lidhet me të atin që u nda ng jeta në 2005.

‘Trishtimi më I madh për mua është të di se babai im nuk e ka parë kurrë atë cfarë kam bërë-rrefehet Ronaldo në intervistën e tij për ITV-jam bërë numri 1 dhe ai nuk di asgjë’

Kjo tregon se Ronaldo nuk është vetëm kampioni më gjak të ftohtë që njohim të gjithë, sulmuesi që synon portën kundërshtare dhe që me golat e tij ka entuziazmur mijëra tifozë në stadium e miliona para televizorëve. Kristiano Ronaldo ëshyë edhe një njeri, një djalë që është në gjendje që të shfaqë anën e brishtë të tij të fshehur në karakterin e tij sic ndodhi dhe në këtë intervistë të tij.

‘Ai nuk më ka parë kurrë të marr cmime. Pjesë tjetër e familjes ka parë gjithcka, nëna, vëllezërit e mi madje edhe djali im më I madh, por ai asnjë-është rrëfimi I Kristiano Ronaldos.

Sfidanti.al