Pochettino dhe rikuperimi i Neymar: Është nën kontroll

Paris Saint Germaini këtë të shtunë do të luajë një ndeshje delikate me Dijon. skuadra kampione do të shkojë në këtë përballje me dëmtime të shumta dhe dyshimet e ngritura pas humbjes me Monacon të dielën e kaluar. Verratti, Icardi, neymar, di Maria apo Bernat nuk do të mungojnë për shkak të problemeve fizike dhe para ndeshjes, trajneri Pochettino foli për ekuilibrin e Ligue 1 dhe rikuperimin e Neymar

‘do të kërkojmë të fitojmë këtë kampionat, është objektivi ynë-tha Pochettino-do të tentojmë të fitojmë më shumë ndeshje se kundërshtarët tanë që në fund të jemi në vendin e parë të klasifikimit’

Përsa i përket Neymar, Pochettino tha se braziliani po ndjek protokollet që i janë përcaktuar dhe se situata e tij është në kontroll. Trajneri argjentinas theksoi gjithashtu se Neymar nisi të vrapojë në fushë dhe kryerjen e ushtrimeve fizike.

sfidanti.al