Plani i Realit per Hazard; 113 milione Euro dhe kartonin e Bejl

Garet Bejl duket se eshte kthyer ne xholin e Realit te Madridit ne levizjet e tij ne merkato. Ditet e fundit u fol per mundesine e kryerjes se nje supershkembimi me Pogba, tani uellsiani flitet se eshte bere pjese e nje tjeter strategjie te madrileneve; ate per Eden Hazard.

Ajo qe flet per kete strategji te re eshte e perditshmja britanike ‘Daily Express’ sipas se ciles, Reali i Madridit eshte gati t’i ofroje Çelsit 113 milione Euro dhe kartonin e Garet Bejl me kete te funditbqe vleresohet me 75 milione Euro nga Transfermarkt.

Sezoni aktual i Hazard eshte vertet shume i mire persa i perket aspektit individual. Futbollisti belg ne 35 ndeshje te luajtura me Çelsin ka shenuar 15 gola dhe ka dhene 9 assist.

Por Hazard nuk eshte i vetmi futbollist i Çelsit qe eshte vene ne shenjestren e Realit. Florentino Perez kerkon te ktheje ne Madrid dhe Tibo Kurtua, kontrata e te cilit me Blute e Londres skadon ne vitin 2020.

Sfidanti.al