Pjanic ‘helm’ kundër Sarrit: Nuk kishte besim te ne

Miralem Pjanic po përballet me disa vështirësi në aventurën e tij të re te Barcelona dhe të mërkurën do jetë përballë ish shokëve te tij të skuadrës te Juventus në Ligën e Kampioneve. Për mesfushorin boshnjak, ky ishte rasti më i mirë për të qartësuar disi gjërat për sezonin e kaluar me fanelën bardhezi.

‘ajo për të cilën tani më vjen keq është se Sarri nuk kishte besim te lojtarët e tij dhe kjo më ka shqetësuar-tha Pjanic në një intervistë për të përditshmen ‘Tuttosport’-me vjen keq kur shon se dikush gabon në vlerësimin e personave dhe mbetet gjëja më e keqe, se sepse cdo futbollist i kësaj skuadre gjithnjë ka dhëne dhe do të japë maksimumin e tij’.

sfidanti.al