Pike e Mesi bashkohen serish me Fabregas? Si ortake te Andorra FC

Xherard Pike, Lionel Mesi e Cesk Fabregas duket se do te ribashkohen per nje aventure te re, sulmuesi argjentinas dhe mesfushori spanjoll duket se do te jene aksionere ne minorance ne bordin drejtues te Andorra FC, klub qe eshte blere nga qendermbrojtesi i Barcelones nepermjet kompanise ‘Kosmos’.

Objektivi eshte qe ky klub te hyje ne futbollin e rendesishem ne harkun e 3-4 viteve.  Katalanasi tashme ka nisur te beje levizjet e tij te para per te formuar skuadren e re. Nje prej blerjeve te Pikese eshte Adria Vilanova, djali i ish trajnerit Vilanova qe u nda nga jeta ne moshen 45 vjecare pasi humbi betejen me kancerin.

Atij iu bashkuan ne skuader edhe Forgas, Dot, Servos dhe Bove, nderkohe qe trajnere jane dy ish lojtare te Barcelones, Albert Horkera dhe Gabri Garsia. Adria Vilanova eshte formuar ne ‘La Masia’per te kaluar me pas te Herkules e Majorka B. Tani eshte ne klubin Andorra FC qe ne kete moment eshte ne Divizionin e Pare ne kampionatin e Katalunjes.

Sfidanti.al