Pele merr vaksinen anti Covid: Sot eshte nje dite e paharrueshme

‘Sot eshte nje dite e paharrueshme; mora vaksinen’-Pele beri te ditur se u vaksinua per t’u mbrojtur nga Covid-19 duke postuar nje foto ne Instagram me legjenden braziliane qe dukej qarte se ishte shume i lumtur per kete.

‘Pandemia nuk ka mbaruar akoma-shtoi Pele ne postimin e tij-duhet te vazhdojme te respektojme rregullat, persa kohe qe ende shume persona nuk e kane marre vaksinen. Te vazhdojme te lajme duart, dhe mundesisht te qendrojme ne shtepi. Kur dalim te mbajme masken dhe te respektojme distancimin social. E gjithe kjo do te kaloje nese do te mendojme per te tjeret dhe ndihmojme njeri-tjetrin’.

Sfidanti.al