Napoli, vjen inkurajimi I Maradonës: Luani me shpirt!

Diego Armando Maradona nuk e harron Napolin e tij edhe pse është me mijëra kilometra larg. El Pibe De Oro, aktualisht trajner I Gimnasia La Plata, mendoi që të inkurajojë skuadrën napoletane që nuk po do të dalë nga kriza që e ka mbërthyer edhe pse ka bërë ndryshime në pankinë. Maradona mendoi t’u drejtohet rrjeteve sociale për të dhënë një mesazh inkurajues skuadrës së Napolit

‘Ec me këmbët e tua dhe luaj me shpirt-ishte mesazhi I shkurtër I El Pibe De Oros, por që kishte një domëthënie dhe kushedi mund të ndihmojë trajnerin Gattuso që të drejtojë skuadrën e Napolit në dalje të tunelit ku ndodhet.

Sfidanti.al