Telefoot: Nuk ka klauzole per largimin e Nejmar nga PSG

E ardhmja e Nejmarit vazhdon te jete nje teme diskutimi di ne Paris ashtu edhe ne Barcelone. Edhe pse sulmuesi brazilain duket se eshte kthyer ne objektiv merkatoje per klubin katalanas, ne France po kerkohet qe te frenohet njr largim i tij nga PSG per ne drejtim te skuadres kampione te Spanjes.

Sipas Telefoot, Nejmar dhe Paris Sen Zhermeni nuk kane asnje pakt per nje klauzole per largimin e futbollistit ne Camp Nou per vleren e 200 milione Eurove duke pergenjeshtruar kete lajm te publikuar nga  Beteve. E gjithe kjo histori duket se do te jete episodi i radhes i sezonit te dyte te telenoveles Nejmar me brazilianin qe sipas Mundo Deportivos, po punon per t’u kthyer te Barcelona, nderkohe qe duket se edhe kjo e fundit duket se po ben te njejten gje.

Sfidanti.al