Murinjo në Ligue 1? As që bëhët fjalë, ishte I ftuari I klubit të Lilës.

Mjafton një foto, një postim në rrjetet sociale që menjëherë të krijohet lajmi edhe pse I pakonfirmuar. Është ky rasti I Zhoze Murinjos  që ishte I pranishëm në tribunën e stadiumit ‘Pierre-Mauroy’ të Lilës për të ndjekur ndeshjen mes kësaj skuadre dhe Nim.

Fotoja e pranisë së tij u postua nga vetë klubi I Lilës në profilin e saj në rrjetet sociale të shoqëruar me mesazhin: Ishte një kënaqësi që mirëpritëm sërish Zhoze Murinjo-shkruhej në postimin e  klubit të Lilës në rrjetin social Twitter

Sfidanti.al