Lemar serish ne merkato; Liverpuli gati te ofroje 80 milione Euro

Emri i Tomas Lemar po permendet serish ne zerat e merkatos. Sipas mediave franceze e me saktesisht ‘Le10Sport’, Liverpuli ka bere nje hap para ne tentativen per te sjelle ne Anfild sulmuesin 22 vjeçar te Monakos. Gjithnje sipas ‘Le10Sport’, skuadra e The Reds eshte gati te ofroje 80 milione Euro per te siguruar kartonin e futbollisti francez dhe tashme duhet te pritet reagimi i klubit te Principates.

Vlen te theksohet se edhe gjate muajve te veres u ofruan 80 milione Euro per Lemar dhe perveç Liverpulit ishte dhe Arsenali ai qe tentoi te bleje kartonin e futbollistit.

Sfidanti.al