S’po gjen hapesire te Reali; Kovacic drejt largimit?

Mateo Kovaçiç duket se eshte lene ne harrese nga trajneri i Realit te Madridit Zinedin Zidan pasi nuk po gjen hapesira ne formacion. Keshtu qe ai mund te vihet ne kerkim te nje skuadre qe t’i garantoje nje vend ne formacion.

Sipas tabloidit britanik ‘Daily Mirror’, ne gjurmet e mesfushorit kroat jane vene  Mançester Junajtid dhe pikerisht Interi qe e ka pasur edhe me pare ne radhet e saj. Gjithnje sipas ketij tabloidi, zikaltrit jane ne avantazh ne kete pike dhe rikthimi i tij ne Milano nuk shihet me sy te keq.

Per me teper, vete trajneri Spaleti deklaroi se skuadres zikalter i duhet edhe nje mesfushor dhe emri i Kovaçiç duket se perkon me pretendimet e italianit.

Sfidanti.al