Barcelona-Atletiko, sfida qe mblodhi yjet e sportit

Sfida e se dieles ne Camp Nou mes Barcelones dhe Atletikos se Madridit kishte nje peshe shume te madhe pasi ne loje ishte çeshtja e titullit ne Spanje. Interesi per kete ndeshje ishte kaq i madh sa ne shkallet e impiantit katalanas u pane edhe emra te tjere te njohur te disiplinave te tjera sportive.

Nje prej tyre ishte kampioni i botes ne MotoGP, Mark Markez, nje tifoz i flakte i skuadres katalanase. Markez ishte i ftuar ne kete ndeshje nga vete drejtuesit e nenkampioneve te Spanjes me pilotin e Hondes qe arriti te beje edhe nje foto me yllin e Barcelones, Lionel Mesin.

Ne Camp Nou, per te ndjekur ndeshjen mes Barcelones dhe Atletikos ishin edhe piloti i Force Indias ne Formula 1, Serhio Perez e disa lojtare te National Football League.

Sfidanti.al