Juventus, një rast pozitiv me Covid në grup, por nuk është futbollist

Covid-19 rishfaqet në shtëpinë e Juventusit. Klubi torinez me anë të një komunikate për shtyp bëri të ditur se është regjitruar një rast pozitiv në grup, por nuk bëhet fjalë për një futbollist.

‘Juventus Football Club bën të ditur se pas kontrolleve të kryera të parashikuar nga protokolli në fuqi, ka rezultuar një rast pozitiv me Covid-19 në grup dhe nuk është një futbollist i cili ka hyrë në izolim-theksohet në komunikatën e Juventusit.

Më pas në këtë komunikatë lexohet edhe se klubi torinez është një kontakt me Autoritetet Shëndetësore  për përcaktimin e një kujdesi efikas të protokolleve të parashikuara për të lejuar stërvitjen e skuadrës’.

Ndeshja e radhës së Juventusit që është pikërisht këtë të martë në orën 20:45 ndaj Spezias dhe te Zonja e Vjetër janë në pritje të zhvillimeve të kësaj historie.

Sfidanti.al