Juventus, Bonucci: Beme historine e klubit

‘Perse ishte titulli me i veshtire? Veshtiresite i has kur nis nje rrugetim te ri. Gjetem rivale qe luftonin qe nuk na i lehtesuan aspak gjerat edhe per disa gabime tonat. E mbajtem te hapur kete kampionat per shume kohe. Inter, Lazio dhe vete  Atalanta na shtyne qe te rrezikojme shume’. Keshtu u shpreh Leonardo Bonucci ne konferencen per shtyp pas fitores se titullit te 9 radhazi kampion te Italise.

‘Me zgjedhjen e Sarrit, Juventus deshibte aplikonte nje filozofi te re loje, i bashkuam idete e tij me deshiren tone  per t’i shkuar deri ne fund objektivit tone kryesor qe ishte titulli-shoitoi Bonucci-te dalesh 9 here radhazi kampion eshte dicka e jashtezakonshme, unike dhe e paperseritshme. Beme historine e klubit dhe te futbollit boteror’.

Sfidanti.al