Arsenal-Milan, Uellbek behet balerin ne… Wikipedia

Arsenali eliminoi Milanin ne 1/8 e finaleve te Europa League duke e mundur edhe ndeshjen e dyte 3-1 dhe gjerat u perkeqesuan per Milanin pas nje penalltie inekzistente te fituar nga Deni Uellbek. Nuk vonoi shume dhe sulmuesi i Arsenalit u be objekt i ironise ne internet madje pati nderhyrje dhe ne Wikipedia. Ja se cfare shkruhj nder te tjerat ne te:

‘Ne 15 mars te 2018 Uellbek rrefeu se eshte nje admirues i vallezimit, keshtu qe vendosi te lere futbollin per baletin. Zgjodhi te aplikoje vallezimin ne çift se bashku me partnerin e tij arbitrin e verber te portes te Arsenal-Milan. Do te fitojne shume çmime te rendesishem se bashku dhe penalltia e padrejte do fitoje  per pliè me te mire per nje hedhje qe nuk e kishte bere me pare. Do te zgjohet i djersitur dhe do te kuptoje qe eshte ende nje futbollist’.

Sigurisht ky koment ironik nuk qendroi gjate online ne Wikipedia pasi u fshi.

Sfidanti.al