Gjermani Feliks Bryh, arbitri qe do te vendose drejtesine ne PSG-Real Madrid

Do te jete Feliks Bryh ai qe do te gjykoje sfiden e kthimit te Liges se Kampioneve mes Paris Sen Zhermenit dhe Realit te Madridit. Eshte i njejti gjyqtar qe gjykoi edhe finalen e sezonit te kaluar mes Realit te Madridit dhe Juventusit e fituar 4-1 nga spanjollet.

Bryh i lindur ne 1975 eshte arbiter nderkombetar qe nga viti 2007 dhr FIFA e promovoi ne kategorine elite ne 2009-2010 dhe deri ne kete moment eshte mes arbitrave te perzgjedhur per te gjykuar ndeshje te Boterorit te Rusise. Ndeshjet me te fundit qe ka gjykuar Feliks Bryh jane; Juventus-Totenhem 2-2, Sevija-Liverpul 3-3 dhe Napoli-Mançester Siti 2-4.

Sfidanti.al