Humels dhe Levandovski, perplasje ne stervitjen e Bajernit

Mats Humels dhe Robert Levandovski u bene prtoagoniste te nje debatibte forte ne seancen stervitore te radhes se Bajernit te Mynihut. Sipas medias gjermane, shkaku i ketij debati te ashper u be nje gol i pesuar nga skuadra e tyre ne ndeshjen e proves.

Ne nje moment Humels humbi topin dhe Levandovski ne vend qe ta ndihmonte e te kthehej ne mbrojtje preferoi te ulej e te lidhte me mire nje nga kepucet e tij, diçka qe nuk i pelqeu mbrojtesit gjerman.

‘Levi, kjo nuk eshte serioze. Nuk mund te lidhesh kepucet ne momente te tilla-eshte mesuar t’i kete thene Humels sulmuesit polak. Por Levandovski iu pergjigj duke i thene se nuk ishte ai qe humbi kontrollin e topit.

‘Ai imi ishte nje gabim, i yti eshte nje problem me sjelljen-kishte thene me pas Humels.

Sipas mediave gjermane, ne perfundim te seances stervitore, Humels dhe Levandovski qendruan larg njeri-tjetrit dhe nuk shfaqen asnje shenje pajtimi.

Sfidanti.al