Hames Rodrigez qendron te Bajerni; bavarezet do te blejne kartonin e kolumbianit

Hames Rodrigez do te kete perfundimisht futbollist i Bajernit te Mynihut. Lajmi behet i ditur nga e perditshmja spanjolle ‘Marca’ sipas se ciles drejtuesit e kampioneve te Gjermanise kane mbetur te kenaqur nga rendimenti i kolumbianit duke vendosur blerjen perfundimtare te kartonit te Rodrigez.

Hames Rodrigez u largua nga Reali i Madridit per te Bajerni me forme huazimi per dy vjet me opsion blerje per 42 milione Euro. Operacioni i blerjes perfundimtare te kartonit te Rodrigez do te jete 55 milione Euro duke qene se Reali i Madridt perfiton 13 milione Euro nga huazimi i futbollistit.

Nderkaq vete Hames eshte shprehur se ndihet mire ne Mynih dhe tashme ka nisur leksionet e gjuhes gjermane. Ne kete sezon, Rodrigez ka mundur te shenoje 5 gola dhe ka dhene 11 assiste.

Sfidanti.al