Bajerni i Mynihut nuk permbahet; siguron Goretzken, ve ne shenjester Emre Xhan

Bajerni i Mynihut mendon per te ardhmen. Klubi bavarez e nisi procesin e rinovimit te skuadres me Leon Goretzken. Shalke 04 beri te ditur arritjen e marreveshjes mes futbollistit dhe  kampioneve te Gjermanise per transferiminin e futbollistit ne Mynih sezonin e ardhshem. Goretzka do te bashkohet me skuadren e re ne muajt e veres qe do te thote se Goretzka u largua nga Shalke me parametra zero.

Por Bajerni i Mynihut nuk ka ndermend te ndalet ketu. Ne shenjestren e bavarezeve ka perfunduar edhe Emre Xhan i cili kerkohet edhe nga Juventusi e Mancester Siti. Klubi torinez per momentin duket se eshte ne pole position, por Bajerni nuk duket se ka ndermend te rrije duarkryq.

Sfidanti.al