Bolt kryen proven me Dortmundin: Te shohim si jam

Ashtu sic ishte publikuar me pare, Usain Bolt e kreu provimin e tij me Borusian e Dormundit. Dyert e qendres stervitore te klubit gjerman ishin te hapura per gazetaret por edhe personat kurioze per te pare rekordmenin boteror ne disiplinen sportive te futbollit.

‘Do te bej proven me Dortmundin dhe me pas do te mund te them nese jam ne lartesine e duhur-tha Bolt-me vone do te flas edhe me drejtuesit e klubit. Per momentin dua te shtrij kembet sa kam jorganin. Dua te kuptoj nivelin tim. Po jetoj nje enderr, nje kapitull te ri te jetes sime. Te shohim deri ku do te arrij’.

Sfidanti.al