Mesi, nga mbret i driblimeve tek aksioni jashtëtokësor ndaj Uruguajit!

Adresa katalanase në internet, “barçablaugranes.com” nuk priti shumë, por nisi menjëherë “hosanatë”. Lionel Mesi, sipas statistikave, është lojtari me më shumë driblime që njihet në histori, të paktën që kur nisën të regjistrohen të dhënat nga viti 2006. Sipas saj, argjentinasi ka kryer 1880 driblime gjithsej vetëm për Barcelonën, ndërsa ndjekësi më i afërt i

Vazhdoni leximin →

Tifozë me fat, masa të forta sigurie dhe kaos, kështu u pëurua “Arena Air Albania”!

Ishte një mbrëmje e gjatë. Mijëra tifozë shqiptarë u dyndën drejt stadiumit kryesor të kryeqytetit, tashmë të ndërtuar nga e para. Nga Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, nga rruga përpara Radio Televizionit Publik, dhe nga rrugicat pingul me stadiumin, vërshuan nga të katër anët njerëzit që kishin fatin për të përuruar përsëgjalli Arenën e re, dhe

Vazhdoni leximin →

Sarri, të ka gjetur vërtet një bela me Ronaldon!

Ky njeri është padyshim një egoist i madh, siç janë të gjithë ata që e quajnë veten personalitete. Kristiano Ronaldo e tregoi sërish duke bërë një veprim, mesa duket, të llogaritur mirë, duke përqafuar trajnerin e tij tek Portugalia, Fernando Santos, në përfundim të ndeshjes ndaj Lituanisë. CR7-ta luajti shënoi një tregolësh, duke sfiduar veprimin

Vazhdoni leximin →

Kë të besojmë, historinë e Sarrit, apo 3 golat e Ronaldos?!

Në përfundim të ndeshjes Portugali-Lituani, për eleminatoret e Europianit, ai u rrethua nga tifozët që donin foto me të. Kristiano Ronaldo sapo kishte shënuar 3 gola me fanelën “luzitane” dhe të gjitha historitë me shqetësime dhe “teori konspirative” që vinin nga Torino, ishin harruar. Me këtë “trimëri”, CR7-ta vazhdoi garën me Lionel Mesin, pasi ka

Vazhdoni leximin →