Mihael Shumaheri ka filluar të ecë? 

Gazeta gjermane “Bunte” i ka gëzuar, ditët e fundit, adhuruesit dhe tifozët e Mihael Shumaherit, duke pretenduar se piloti legjendar i Formulës 1 është ngritur përsëri në këmbë. Kjo gazetë e mbështet pretendimin e saj te disa birime pranë Shumaherit. “Ai ka arritur që të bëjë disa hapa, ndërsa mund të lëvizë edhe njerën dorë”,

Vazhdoni leximin →

Sagan e From, çiklistët vishen me kimono

Në prag të edicionit të katert të “Saitama Criterium”, drejtuar nga ASO (Organizatore e Tour de Francë), çiklistët e ftuar patën nderin të visheshin me kimono tradicionale, në një ceremoni të organizuar posaçërisht për ta. Kampioni i botës, Peter Sagan dhe të tjerë si Marsel Kitel, Adam Jets, Rafal Majka dhe Roman Barde kanë veshur

Vazhdoni leximin →

NBA, Golden Stejt përballon “uraganin” Dejvis!

Entoni Dejvis ishte sërish një “uragan”, por sërish i pamjaftueshëm për të çuar Nju Orlinsin tek fitorja. Për të dytën mbrëmje ai shkëlqeu, dhe sërish Pelikans u mund brenda në fushën e vet. Pasi shënoi 50 pikë në takimin e parë të NBA-së ndaj Denverit, Dejvis realizoi 45, duke kapur edhe 17 topa në tabela.

Vazhdoni leximin →

Dopingu e mundi Olimpiadën, përse dështoi Rio 2016?

Duket sikur bëhet fjalë për një lojë fëmijësh, jo për konkurrimin sportiv më të madh të botës. E pra, kjo është e vërteta për Lojrat Olimpike të Rio de Zhaneiros. Dopingu, rreziku ndoshta më i madh sportiv, doli më i fortë sesa organizatorët dhe sesa komitet olimpike pjesëmarrëse, dhe për këtë nuk ka asnjë dyshim.

Vazhdoni leximin →

Në hapat e Stefi Grafit, Kerber nuk ndalet në Masters

Anzhelikë Kerber nuk e vuri në dyshim statusin e saj të favorites në turneun e fundit të madh të vitit në Singapor. Tenistja gjermane, sot numri 1 i botës, arriti gjysmëfinalet e turneut Masters ËTA, që për nga rëndësia vjen menjëherë pas 4 Çmimeve të Mëdhenj. Njëzetetetëvjeçarja mundi 2-0 me sete amerikanen Medison Kejs, duke

Vazhdoni leximin →

Aitor Gonzales, kampioni që grabit celularë

Në telashe për të katërtën herë. Fituesi i Vueltës së Spanjës në vitin 2002, Aitor Gonzales, është arrestuar të martën në Alikante (Spanjë), si i përfshirë në grabitjen e një dyqani celularësh. Lajmin e bën publik gazeta spanjole As, në versionin online. Ish-çiklisti ka deklaruar se nuk ka kryer asnjë krim, ndërkohë që është vënë

Vazhdoni leximin →