Grabitet Flojd Mejudheri, hajdutët e hedhin “nokaut”

Ish-boksieri amerikan Flojd Mejudher u grabit gjatë uikendit të kaluar në Las Vegas. Ndërsa po festonte 40-vjetorin e tij, ai e la shtëpinë e tij të pambrojtur dhe një gjë e tillë u shfrytëzua maksimalisht nga hajdutët që arritën të marrin nga shtëpia e tij sende me vlerë prej rreth 150 000 dollarësh. Kjo shumë,

Vazhdoni leximin →

Oklahoma humb me Uestbrukun, Golden Sejti pa Durantin

Ylli i Oklahomës ishte në parket dhe skuadra e tij humbi, ish-ylli i Thandërit nuk ishte dhe skuadra e tij e re, Golden Stejti, po ashtu pësoi disfatë. Fatin e patën të njëjtë Rasëll Uestbruku dhe Kevin Duranti, pavarësisht se personalisht ishin në gjendje krejt të ndryshme. Uestbruk luajti për Oklahomën në ndeshjen e fortë

Vazhdoni leximin →

Bolti nuk është zemëruar me Karterin…

Vrapuesi më i shpejtë në botë, Usain Bolt, thotë se nuk është i zemëruar me bashkatdhetarin e tij, Nesta Karter, për shkak të të cilit ai mbeti pa një medalje ari olimpike. Ky sprinter xhamajkan ka qenë mjaft krenar për suksesin e tij “tripëll-tripëll”, të arritur në Lojrat Olimpike Verore, dhe nëntë medaljet e arta

Vazhdoni leximin →

Ndërpritet bashkëpunimi i Rafa Nadalit me trajnerin Toni

Tenisti më i mirë spanjoll, Rafael Nadal, bëri komentin e tij pas vendimit të trajnerit të tij, në fakt, xhaxhait të tij, Toni Nadal, që ta ndërpresë bashkëpunimin në fund të sezonit. Toni ka qenë bashkë me Rafën gjatë pothuajse të gjithë karrierës së tij, kështu që, për këtë arsye, është befasuese kjo ndërprerje bashkëpunimi

Vazhdoni leximin →

Ndeshja Mani Pakiao – Amir Kan, më 23 prill

Boksierët Mani Pakiao (Filipine) dhe Amir Kan (Angli) do të ndeshen më 23 prill 2017, njoftoi promotori i boksierit filipinas, Bob Arum. Kjo ndeshje do të jetë për titullin e kampionit të botës të Organizatës Botërore të Boksit (WBO) në kategorinë gjysmë të mesme. “Bisedimet mes ekipeve të Pakiaos dhe të Kanit, tanimë, kanë përfunduar

Vazhdoni leximin →