CSKA, Reali dhe Olimpiakosi mbeten në krye në Euroligë!

Patën ndeshje jo të pamundura, por sërish është tepër e rëndësishme t’i fitosh edhe ato. CSKA e Moskës, Reali i Madridit dhe Olimpiakosi i Pireut vazhduan marshimin e tyre drejt raundit me elemimin direkt në Euroligën e basketbollit. CSKA, kampione në fuqi e kontinentit ia doli 85-69 ndaj Gallatasarajit të Stambollit, në ndeshjen e luajtur

Vazhdoni leximin →

Uestbruk, ylli i Oklahomës dëshiron rekordin dhe numrin 1

Kush është lojtari më spektakolar i sezonit në NBA? Padyshim Rasëll Uestbruk! Kush po arrin dalë nga dalë drejt mesatares “tripëll dabëll” në edicion? Sërish Rasëll Uestbruk! Kush është favorit për t’u shpallur lojtari më i mirë në 2016-2017? Gjithmonë, Rasëll Uestbruk! Pavarësisht se Oklahoma nuk mund të quhet një nga ekipet më të mirë

Vazhdoni leximin →