Dueli i gjigandëve, biletat shiten katër muaj përpara

Dueli mes Anthoni Xhoshua dhe Vladimir Kliçko është duke zgjuar interesim të jashtëzakonshëm. Dy boksierët do të ndeshen në Uembli, më 29 prill të vitit të ardhshëm. Kjo ndeshje e jashtëzakonshme është duke u pritur me aq padurim, saqë rreth 50 mijë bileta janë shitur brenda pak orësh, raporton e përditshmja sportive madrilene AS. Kapaciteti

Vazhdoni leximin →

Tim Dankën, stërnipi i skllevërve që u bë legjendë e NBA-së!

Paraardhësit e tij janë nga Ishujt Virxhinia. Zezakë, natyrisht, ashtu siç është edhe Tim Dankën, ndonëse i përzier dhe me fat krejt tjetër. Në ishujt pranë Gjirit të Meksikës jetonin dhe punonin skllevërit, ndërsa padronët ndryshonin emrat dhe racat. Spanjollë, anglezë, holandezë, danezë. Më në fund erdhën amerikanët. Timoti Teodor Dankën lindi pikërisht atje, një

Vazhdoni leximin →

Rasëll Uestbruk, “Robin Hudi” i basketbollit amerikan!

Ai është një kryengritje ndaj status kuosë. Quhet Rasëll Uestbruk, ka një talent të jashtëzakonshëm, por duket se asnjëherë nuk është vlerësuar si një nga personalitetet e mëdhenj të NBA-së, si Kobi Brajant, Lebron Xhejms, Stefën Kërri apo Kevin Durant. Edhe pse është milioner për shkak se është basketbollist profesionist dhe luan në kampionatin më

Vazhdoni leximin →