CSKA gjeti zëvendësuesin e Teodosiçit, po ashtu me mjekër!

CSKA-ja e Moskës mbeti pa plejmejkerin e saj të shkëlqyer, serbin Milosh Teodosiç, që iku në SHBA, por ekipi kampion rus gjeti, menjëherë, një zëvendësues, plejmejkerin tjetër të shkëlqyer, spanjollin Serhio Rodrigez, që, vitin e kaluar, luajti nëNBA-në amerikane me Filadelfian, ku, mesatarisht, ka shënuar 7,8 pikë dhe ka dhënë 5,1 asistenca për ndeshje. Kryesia

Vazhdoni leximin →

Xhinobili nuk ndalon, do të luajë edhe një sezon në NBA

Manu Xhinobili, edhe një herë tjetër, do që të tregojë se ai është një fenomen sportiv, pasi ky sportist as argjentinas vendosi që të vazhdojë të luajë, edhe pse është 39 vjeç. Megjithëse, në fund të sezonit të kaluar, u paralajmërua se Xhinobili me siguri që do ta dilte në “pension”, ky basketbollist i madh,

Vazhdoni leximin →