Figuristi Jevgeni Plushenko përfundon karrierën

Dy herë kampioni olimpik në patinazhin artistik, rusi Jevgeni Plushenko, shpalli, ditët e fundit, përfundimin e karrerës së tij sportive. ‘Unë nuk do të marr pjesë në Olimpiadën Dimërore të vitit 2018 si sportist, pasi unë e mbylla karrierën time. Unë, tani, po hap akademinë time, ku do të punoj si trajner. Nëse, ne, bashkë

Vazhdoni leximin →

Qerimaj bronz e Godelli ar në një stil në Europianin e peshëngritjes!

Tradita vazhdon dhe sporti shqiptar sërish i mbetet borxh peshëngritjes. Erkand Qerimaj dhe Daniel Godelli ishin kampionët e radhës që siguruan sukses ndërkombëtar, duke fituar medalje në kampionatin europian në Split të Kroacisë. Qerimaj, ish-kampion i Europës, këtë herë “u mjaftua” me medaljen e bronzit në dygarësh si dhe me medaljen e argjendit në stilin

Vazhdoni leximin →

Nikos Galis – në “Shtëpinë e të lavdishmëve”

Ylli i basketbollit botëror të viteve 1970, greku Nikos Galis, që ka pasur një mesatare realizimi koshash prej 27,5 pikësh për ndeshje, u bë pjesë e “Shtëpisë së të lavdishmëve”, grupi elitar, ku bëjnë pjesë basketbollistët më të mirë të të gjitha kohërave në botë. Galisi është kampion i pesëfishtë i kanpionatëve greke dhe e

Vazhdoni leximin →

Agasi zbulon sekretin më të madh të Boris Bekerit!

Tenisti i shquar i dikurshëm amerikan, Andre Agasi, zbuloi sekretin që i solli atij mjaft sukses në duelet kundër ish-tenistit kampion gjerman, Boris Beker. “Në tenis, konkretisht në fushë, ti, duhet t’i hapësh mirë sytë që të shohësh se çfarë ndodh rreth teje, më saktë, t’i përqendrosh sytë te kundërshtari, te të gjitha lëvizjet e

Vazhdoni leximin →