Jelena Isinbajeva del “në pension”

Ish-kampionia olimpike dhe e botës në kërcimin me shkop Jelena Isinbajeva njoftoi, dje, se ajo vendosi të largohet nga sporti aktiv, pasi është zgjedhur në komisioniin e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar. Kjo atlete ruse, 34 vjeçe, ka qenë pjesëtare e ekipit rus që u dënua që të mos merrte pjesë në Olimpiadën verore të Ri de

Vazhdoni leximin →

Edhe Mani Pakiao do që të ndeshet me Mek Gregorin!

Në listën e atyre “luftëtarëve” që do të donin të ndesheshin me kampionin botëror të UFC-së (boksit pa shumë rregulla), Konor Mek Gregor, u pëfshi edhe boksieri legjendar filipinas dhe kampioni i botës në peshën e lehtë (WBO), Mani Pakiao. Ky boksieri filipinas që, në disa raste, e ka ndërpretë “pensionin”, është gati që të

Vazhdoni leximin →

Kevin Durant dhe një shkelje me sy pas 3 pikëshit

Kevin Durant mposhti ish- bashklojtarët Russell Westbrook, Serge Ibaka dhe James Harden gjatë javës së kaluar, por nuk arriti që ta mposhtë Dion Waitersin, ish organizatorin e Oklahoma City Thunder. Waiters ndihmoi Miamin që të mopshtë Golden Staten me një treshe fantastike, që Durant s’mundi ta duronte. “Ai ma bëri me sy pas asaj treshe.

Vazhdoni leximin →

Tenistja “e harruar” arrin në çerekfinalet e Australian Openit!

Mirjana Luçiç-Baroni nuk do të thotë shumë në botën e tenisit. Të mësuar me Serena Uilliamsin, Maria Sharapovën apo Karolinë Voznjackin, tifozët e këtij sporti nuk e kanë në kujtesë kroaten 34-vjeçare. Ja pra, që kjo teniste me arritje mëse modeste shkaktoi një të papritur të madhe në Australian Open duke arritur në çerekfinale. Kundërshtarja

Vazhdoni leximin →