Djokovic tha Po: Do të jetë në Cincinnati dhe US Open

Novak Djokovic do të udhëtojë për në SHBA për të marrë pjesë në turneun Masters të Cincinnatit dhe US Open. Vetë numri 1 i renditjes botërore e konfirmoi këtë nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. ‘Jam i nderuar që të konfirmoj pjesëmarrjen time në turneun e Cincinnatit dhe US Open-shkruante Djokovic-nuk ishte  një vendim i

Vazhdoni leximin →

Ciklizëm, Covid anulon Botërorin e rrugës në Zvicër

Botërori i Ciklizmit në rrugë i programuar të mbahet në 20-27 shtator në Aigle-Martigny, në Zvicër u anulua për shkak të masave kufizuese të marra për shkak të pandemisë coronavirus. Lajmi u konfirmua nga vetë organizatorët që shpjeguan se  gjithcka erdhi si pasojë e vendimit të marrë nga qeveria helvete që ndalon manifestimet e rëndësishme

Vazhdoni leximin →

NBA, fenomeni Lillard, 61 pikë kundër Dallasit

Portland vazhdon të shpresojë për një kualifikim për në fazën e playoffit falë fenomenit Damian Lillard. Basketbollisti i Trailblazers ishte fituesi i supersfidës individuale me Luka Doncic teksa e udhëhoqi skuadrën e tij drejt fitores 134-131 duke shënuar plot 61 pikë, 22 nga të cilat i shënoi në periodën e fundit. Ishte një ndeshje ku

Vazhdoni leximin →