Sulmoi një të moshuar, Megregor pranon fajin: Gabova

Konor Mekgregor javët e fundit ka përbërë lajm pas qarkullimit të një videoje ku ai shfaqet teksa godet një të moshuar në një pub në Irlandë, pasi i moshuari refuzoi të provojë uiskin e tij. Në një intervistë të dhënë për ESPN dhe që zgjati 40 minuta, Megregor mori përgjegjësitë e tij për këtë ngjarje

Vazhdoni leximin →

Boks, batuta e Tajson Fjurit dhe kthimi në ring i Golovkinit!

Dikush flet, dhe dikush gjen ndeshjen e radhës, këto janë të rejat e fundit nga boksi profesionist. Tajson Fjuri vendosi ta ngacmojë për herë të dytë mposhtësin e Entoni Xhoshuas, meksikanin Andi Ruiz. Britaniku, i mbiquajtur “Mbreti i Egjiptianëve” (Gypsy King), deklaroi se do t’i mjaftonte vetëm një dorë për ta mundur Ruizin, ndërsa dorën

Vazhdoni leximin →

Elizon Feliks fiton betejën me Nike

Elizon Feliks fiton betejën me kompaninë amerikane të veshjeve sportive Nike në lidhje me pagesën e saj për rendimentin gjatë shtatzënisë dhe pas lindjes së fëmijës duke bërë që Nikë të ndryshojë në mënyrë radikale politikën shtrënguese të saj të kontratave me sportistet shtatzëna. Nike kishte aplikuar me Feliks, që në nëntor solli parakohe në

Vazhdoni leximin →

San Antonio heq nga qarkullimi “9-tën” e Toni Parkerit

Klubi amerikan i NBA-s, San Antonio Spars, më 11 dhjetor të këtij viti, në ndeshjen kundër “Memfis Grizlis” do të heqë nga qarkullimi bluzën me nr.9 që e ka mbajtur veshur deri tani basketbollisti i njohur francez, Toni Parker, duke e nderuar në mënyrë të veçantë këtë të fundit. Ky plejmejker fantastik i dha fund

Vazhdoni leximin →

Amerikanët nuk janë më të frikshëm? Cilit i gënjen mëndja…

Përfaqësuesja amerikane në basketbollin për meshkuj gjatë dhjetë viteve të fundit ka shkaktuar frikë dhe dridhje tek ekipet kundërshtare në konkurrimet më të rëndësishëm, por kjo gjë, siç duket, nuk do të ndodhë në kampionatin botëror që do të zhvillohet gjatë dy javëve të para të shtatorit në Kinë. Megjithëse ky ekip vazhdon të jetë

Vazhdoni leximin →