Titujt e De Biazit, një fyerje “e ëmbël”

Xhani de Biazi u vu në krye të ekipit tonë Kombëtar, si një zgjedhje e drejtuesve të Federatës Shqiptare të Futbollit, brenda mundësive të tyre modeste financiare, ndërsa tani është kthyer në një dashuri kolektive. Por edhe në vendin e tij të origjinës, duhet të jenë penduar që po e vlerësojnë me kaq vonesë. Sidoqoftë,

Vazhdoni leximin →

Futbolli i veshur me rroba policie, sa “kostum” i bukur për lojën tonë

Thonë se kur Partizani të vërë këmbë si zot shtëpie ne “Selman Stërmasi”,  do të ndodhë “eklipsi” i futbollit në kryeqytet.  Ndryshe nga bëma e derbit kur u fikën dritat dhe futbolli meritoi errësimin,  sot, ndeshja që do të luhet ditën,  mund të prekë edhe..natën.  Superliga  ka një sebep special me rastin e ndeshjes Partizani-Vllaznia, 

Vazhdoni leximin →