Presidenti Duka apo deputeti Braçe? Futbolli virtual mbush “stadiumin”

Pse nuk ndalon, o president! Një thirrje që vjen nga populli i përulur i futbollit, kur dëgjon që ndizet më  tej “derbi verbal” midis presidentit Duka dhe deputetit Braçe.  Një ndeshje që ka mbeldhur më shumë tifozë në “ekranin” e facebook-ut, sesa vetë ndeshja e pompuar Partizani-Skënderbeu. I mbiquajturi “mbreti” nga vartësit e tij në

Vazhdoni leximin →

Kur gardhin e kalojnë policët dhe jo tifozët!

Fjalët e drejtuesit të Partizanit, Genc Tomori nuk e kursejnë policinë, që ka bërë “autogol” në ndeshjen pa gola të Partizanit me Skënderbeun: “ Gardhin nuk e kaluan tifozët, gardhin e kaluan vetëm policët”. Historia e futbollit të luajtur në “Elbasan Arena” është shuar për t’u tjetërsuar në epitetin “ndeshja e dhunës”. Ajo që nuk

Vazhdoni leximin →

Përdhosja e sportit

Është ë çuditshme se sa të zot jemi për të shkatërruar edhe atë pak gjë  të bukur që arrijmë të bëjmë. Duket sikur “sporti” yne kombëtar nuk është futbolli por shkatërrimi, përdhosja. E njerëzve, e objekteve e vlerave. Ndeshja mes Partizanit e Skënderbeut është një tjetër vërtetim i kësaj. Një lojë  e bukur, një stadium

Vazhdoni leximin →