Tirana-Kukësi, “teatri i traditës” nuk mund të mungonte as këtë vit!

Dikur, në vitin e largët 1986, Dinamo fitonte 3-0 në Gjirokastër ndaj Luftëtarit dhe shpallej kampione e Shqipërisë. Ishte një mbyllje e shëmtuar e një kampionati të shkëlqyer, ku dinamovitët, Tirana (atëherë 17 Nëntori) dhe Flamurtari zhvilluan një garë për titull që nuk është parë që prej 30 vjetësh. Skenat e Gjirokastrës u shtuan shpesh

Vazhdoni leximin →

Ngjyrat e kampionatit

Gara e futbollit superior në Shqipëri ka vetëm tre javë që ka filluar zyrtarisht dhe siç mund të ndodhë kudo, ende jemi të hutuar, në përpjekjet tona për të kuptuar se çfarë do të mund të shohim realisht gjatë këtij edicioni. Dhe këtu është fjala për futbollin në kuptimin real të fjalës, jo për shfaqe

Vazhdoni leximin →