“Gjithçka bëhet për tifozët”, vërtet edhe në Mejuedhër-Mekgregor?!

Një formulë stampë e sportit profesionist thotë se “gjithçka bëhet për tifozët”. Natyrisht, aktorët në arenë japin spektakël që miliona spektatorë e telespektatorë të kënaqen, por gjithnjë kjo e ka një çmim, madje shpesh herë tepër të lartë. Një nga shembujt që tregon sërish se shprehja e duhur do të ishte “sporti profesionist është biznes

Vazhdoni leximin →

Shqipëria moderne e sportit, pa pistë atletike, pa sallë shahu për kampionët!

Kur e morën kazmën në duar për të shkatërruar “Qemal Stafën” në mendje kishin vetëm futbollin. Thanë se do të ndërtojnë një stadium të shkëlqyer për kombëtaren dhe për skuadrat e kryeqytetit. Deri këtu në rregull, por rreth e rrotull fushës së futbollit të “Qemal Stafës” ishte një pistë me tartan, e vetmja në kryeqytet.

Vazhdoni leximin →

Tifozët e Partizanit kundër estradës, shpresojnë që skenari të ndryshojë!

Në çdo sezon të kampionatit tonë ka pasur gjithnjë të paktën një palë tifozësh të cilët kanë protestuar ashpër për skenarët që kanë vendosur se kush do të dilte kampion. Ishin tifozët e Tiranës atëherë kur dominonin Partizani e Dinamo, ishin ata të Dinamos pas 1990-ës, të Flamurtarit, Vllaznisë, Skënderbeut e shumë të tjerë. Këtë

Vazhdoni leximin →