Rifillon Seria A, ja cili është statusi i futbollistëve shqiptarë

Futbollistët e përzgjedhur kanë përfunduar angazhimet me përfaqësueset dhe tashmë kanë veshur sërish uniformët e skuadrave të tyre. Ndërkohë, mediat italiane kanë publikuar formacionet e mundëshme për ndeshjet e javës së 13-të të Serisë A dhe disa prej futbollistëve tanë vazhdojnë ta ruajnë një vend titullari, apo janë të gatshëm për trajnerët e tyre. Në

Vazhdoni leximin →

Macja e zezë e historisë, Intitucioni “sponsorizon” futbollin rural

Gjatë të gjithë kësaj periudhe të gjatë mbretërimi, drejtuesit aktual të FSHF-së janë munduar ta paraqesin veprimtarinë e tyre, si një reformë të vazhdueshme dhe bilanci i çdo fundviti del gjithmonë  një histori arritjesh.  Por diçka e kanë bërë me shumë mundime, tamam për të hyrë në histori. Duke lejuar këtë lloj organizimi të klubeve

Vazhdoni leximin →

Partizani katastrofë, Besëlidhja inferiore e nxjerr nga Kupa

Ndodhi ajo që nuk ishte parashikuar, pavarësisht seriozitetit me të cilin e përgatiti ndeshjen trajneri Starova. Partizanit nuk i mjaftuan as titullarët dhe as tapeti i mrekullueshëm I stadiumit “Elbasan Arena” dhe largohet sërish nga Kupa e Shqiëpërisë, duke mos mundur të fitojë asnjë nga përballjet me Besëlidhjen e Kategorisë së Parë. Veç të tjerave,

Vazhdoni leximin →

Nesti Gjoka, nuk fitoi para, por fitoi.. “Mbretërinë e Spanjës”

Sa më shumë ndizet derbi zyrtar i Flamurtarit, midis ish-presidentit Gjika dhe donatorit Idrizi,  më spektakolare bëhet beteja e tyre me letra. Flamurtari i fushës nuk është i bukur, nuk porodhon shumë histori, kurse dueli zyrtar i vlojnjatëve të parasë së vertetë dhe imagjinare, ka prekur kulmin në këto momente.  Sebep është kontrata e ish-trajnerit

Vazhdoni leximin →