Ed  Manushi për dasmën e Marinës: “ Data? Muaji? Si skedinë e pakapshme”

Mund të pagëzohet si “dasma maratonë”, ngaqë në të gjithë muajt e vitit lexon për datën dhe muajin e martesës së moderatores bukuroshe, Marina Vjollca, me këngëtarin dominues në skenën e hip-hop-it, Getoar Selimi. Zakoni nuk ndryshoi edhe këto ditë, kur lajmi premtohej sikur të ishte 24 karatësh :  “Marina dhe Geto do të martohen

Vazhdoni leximin →

FSHF lutet për fushat… prit të mbijë bari

Kudo që shkel Arben Dervishi çel bari. Anëtari i Komitetit Ekzekutiv është me profesion arkitekt, por prej kohësh jep notën e fundit për cilësinë e fushëve. Në një vizitë në stadiumin “Loro Boriçi”, në fillim të javës, Dervishi tha se tepeti është në gjendje shumë të mirë, por i mungon vetëm ngjyra. Ndërsa në inspektimin

Vazhdoni leximin →

Prapë FSHF! Në fillim Dinamos i morën shpirtin, tani edhe..shtëpinë!

Në momentin që është dhënë alarmi për prishjen e fushave të reja të futbollit, në stadiumet “Loro Boriçi”, “Elbasan-Arena” dhe në “Selman Stërmasi”, inagurimi i të cilëve shkaktoi shumë bujë të përzier me lajka, Federata Shqiptare  njofton për selinë e re të saj, e cila kushton 2 milionë euro.  Sapo mëson adresën e shtëpisë së

Vazhdoni leximin →