Panuçi e nis me faull, i dekospirohet lista e parë

Trajneri i Kombëtares, Kristian Panuçi, do të dalë ditën e hënë në një konferencë për shtyp në ambjentet e FSHF-së, ndërsa lista e parë e hartuar prej tij, me emrat e futbollistëve që do të na përfaqësojnë kundër Lihtenshtejnit dhe Maqedonisë është publikuar ditën e djeshme. Por ajo që bie në sy është, se edhe

Vazhdoni leximin →

Panuçi, jo më “babaxhan” se De Biazi, më mirë tre debutues sesa dy senatorë “sherri”!

E shpalli listën e tij të parë. Trajneri i kombëtares, Kristian Panuçi, bëri të ditura përzgjedhjet e tij për dy ndeshjet eleminatore të radhës në Kupën e Botës. Italiani, pasardhës i De Biazit, habiti jo pak me listën e emrave, ku bëjnë pjesë tre debutues. Këta janë Memolla, Balliu dhe Ahmedi. Hysen Memolla është mbrojtës

Vazhdoni leximin →

Ka qenë edhe më parë kështu, Skënderbeu si dikur “markat e mëdha” Partizani e Dinamo

Kombëtarja le të mos shkojë në Botëror. Tifozët shqiptarë kanë për çfarë të gëzojnë dhe për çfarë të krenohen, kanë Skënderbeun. Gjashtë herë kampionia e Shqipërisë bëri një tjetër heroizëm, më të madhin e gjithë këtyre viteve, duke kaluar për në fazën e grupeve mbi vetë Dinamon e madhe të Zagrebit. Nuk u penguan as

Vazhdoni leximin →