Sulmuesit nuk shënojnë dot kur “shënon” Prokuroria, por e bën Vangjeli!

Skënderbeu do të shkojë në Durrës me një avantazh të vogël, por të rëndësishëm, për ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Kampionët mposhtën 1-0 Teutën me një gol shënuar në mënyrë shembullore nga mbrojtësi Kristi Vangjeli kur duheshin edhe 4 minuta deri në përfundim. Lehtësim jo i vogël për trajnerin Ilir Daja të

Vazhdoni leximin →

Qerimaj bronz e Godelli ar në një stil në Europianin e peshëngritjes!

Tradita vazhdon dhe sporti shqiptar sërish i mbetet borxh peshëngritjes. Erkand Qerimaj dhe Daniel Godelli ishin kampionët e radhës që siguruan sukses ndërkombëtar, duke fituar medalje në kampionatin europian në Split të Kroacisë. Qerimaj, ish-kampion i Europës, këtë herë “u mjaftua” me medaljen e bronzit në dygarësh si dhe me medaljen e argjendit në stilin

Vazhdoni leximin →